Vinaři

 • lide-petr-skoupil

  Petr Skoupil

  žije ve Velkých Bílovicích, což je největší vinařská obec v ČR. Historie vinařství v rodinně sahá až do poloviny 19. století. Petr se výrobě vína věnuje již od svých 23 let a vinařství pod svým jménem provozuje od roku 1992. Vychází z historických kořenů pěstování vinné révy a výroby vína ve svém regionu. Obhospodařuje 35 ha vlastních vinohradů velmi pečlivě s důrazem na ekologicky citlivé techniky a redukovanou sklizeň hroznů. Díky tak náročné péči se mu vinice odměňují skvostnou surovinou pro výrobu vín. Vyrábí vína všech kategorií, počínaje víny kabinetními, přes pozdní sběry až k výběru z hroznů. Zároveň však stále hledá svou vlastní cestu k vysoké kvalitě vín pomocí moderních technologií. Také se snaží o co nejšetrnější mechanické zpracování hroznů a omezení aplikace chemických přípravků. Výsledkem jsou odrůdová čistá a mimořádná zajímavá přívlastková vína, která pravidelně získávají ocenění a uznání po celém světě. Jsou typická širokým spektrem primárních aromatických látek a zejména výrazným ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin. V roce 2010 postavil moderní Vinařský dům zároveň s novým provozem vinařství. Z vinařského domu je úžasný výhled na jeho vinice a taky na okolí Lednicko-Valtického areálu (UNESCO) a popř. na kopce nedaleké Pálavy. Jeho cílem je co nejlépe prezentovat jeho vína, které by měli každého vtáhnout do atmosféry malé, ale přesto velmi malebné Jižní Moravy.

  Petr Skoupil

  Petr Skoupil

  Petr Skoupil

 • Jaromir Gala

  Jaromír Gala

  se narodil na Jižní Moravě ve vinařské rodině. Oba dědové vlastnili vinice a zabývali se výrobou vína. Také otec pokračoval v rodinné vinařské tradici, jejíž rozvoj byl bohužel omezen tehdejším režimem. V rodině se traduje, že již jako 5letý kluk ostříhal malý Jaromír nůžkami na porcování drůbeže svůj první révový keř. Vystudoval Střední vinařskou zemědělskou školu ve Valticích a následně Mendelovu univerzitu v Brně, specializace vinařství a vinohradnictví na katedře v Lednici. Prvním důležitým vinařským krokem bylo působení ve společnosti Mikros - vín Mikulov. V roce 1999 byl spoluzakladatelem vinařství Tanzberg Mikulov, kde působil osm let v pozici ředitele společnosti. Cenné zkušenosti získal také díky praxi ve vinařské oblasti Wachau v Rakousku, v Pentingtonu v Kanadě a dále díky návštěvám vinařských podniků ve Francii, Itálii, Německu, na Novém Zélandě, v Kalifornii a Gruzii. Se svojí ženou Alžbětou, dcerou Luisou a synem Oliverem žije střídavě v Brně a Bavorech. Jeho motto o odrůdách: „Méně může býti více". Není příznivcem „moravské roztříštěnosti odrůd". Sází na dlouhodobě prověřen odrůdy. To, co podle jeho názoru na Pálavu neodmyslitelně patří, nabízí také nějaký příběh. Tvrdí, že každou odrůdu je třeba umístit pouze tam, kde z jejího vína máte šanci udělat unikát.

  Jaromir Gala

  Jaromir Gala

  Jaromir Gala

 • fabig hlavni

  Roman Fabig

  „Vlastní cestou“…

  Moje vinařství se nesnaží být ani tradiční, ani typicky rodinné, ale je mladé a inovativní.
  I když pocházím z klasické vinařské rodiny, která mi dala ty nejzásadnější znalosti pro vinaření, inspiraci a hlavně zkušenosti jsem později sbíral ve vinařských podnicích v Rakousku, Španělsku a Novém Zélandu. Nebýt ale podpory rodiny, tak by toto vinařství vůbec nevzniklo.

  Při výrobě vína je na prvním místě kvalita. Dalo by se říci, že jsem posedlý kvalitou a detaily při výrobě.
  Vše souvisí se vším. Díky znalostem, které mi předali a stále ještě předávají moji prarodiče, můžu reagovat na potřeby vinice a tím ovlivnit konečnou kvalitu vypěstovaných hroznů. Ve sklepě nejvíce věřím svým smyslům, rád zkouším nové věci, neustále myslím na kvalitu.

  Vinařství najdete v Hustopečích, které byly několik staletí největší vinařskou obcí na Moravě. Jsem rád, že mám tu možnost vytvářet pro Vás vína přímo v Hustopečích a využít potenciál půdy, který tu objevili naši předkové za doby Karla IV.

  Roman Fabig

  fabig bocni 1

  fabig bocni 3

  fabig bocni 2